تبلیغات
کشکول بروجردی - گناه زنا و عواقب آن
کشکول بروجردی
کشکول .عرفان . سیروسلوک. پرسش و پاسخ .علوم غریبه . مناظره. پاسخ به شبهات.توصیه اخلاقی
سه شنبه 29 دی 1394 :: نویسنده :

گناه زنا و عواقب آن

سوال من درباره زنا و عواقب آن درروایات است.

هركدام از دو طرف زنا راضی به این عمل باشند حكم زنا روی آنها میرود و به عمل او زنا می گویند، به تحقیق مختصر زیر توجه شود:

1- زنا، یعنی عمل منافی با عفت، به زن اجنبی كه غیر همسر شرعی او است. ( زن اجنیی ؛ یعنی زنی كه باید با او ارتباط همسری نداشته باشد وهمچنین زنی كه در صورت داشتن شرایط ، می تواند با او ازدواج كند) – به عبارت دیگر، زنا: نزدیكی مرد با زن به صورت غیرمشروع است. ارتباط با نامحرم بدون عقد ورابطه ازدواج هرچند با رضایت باشد زنا است

2- زنای با محارم از گناهان بزرگ است كه اگر از روی علم و آگاهی و در حال كمال عقل و بلوغ باشد، علاوه بر عذاب اخروی، در دنیا هم اگر برای حاكم شرع و دادگاه اسلامی ثابت شود حد آن اعدام است. این حكم الهی است و رضایت طرفین هیچ تأثیری در حكم ندارد.

3- گفتنی است از نظر اسلام هر گونه لذت بردن جنسی از نامحرم و به طور كلی از غیر همسر شرعی، حرام و ممنوع است؛ اعم از این كه این لذت بردن به وسیله نگاه كردن باشد یا در قالب ارتباط كلامی و دوستانه، یا ارتباطی عمیق تر مثل دست دادن و لمس بدن و یا شدیدتر از آن، یعنی رابطه جنسی برقرار كردن كه به آن زنا گفته می شود كه در صورت اثبات نزد حاكم شرع موجب اجرای حد خواهد شد و صرف رضایت دختر مجوزی برای جواز زنا نمی باشد.

4- زنا و ارتباط نامشروع زن و مرد نامحرم دو حالت دارد: 1. زنای محصنه 2. زنای غیر محصنه

هر گاه یكی از طرفین خواه زن یا مرد یا هر دو آنها، دارای همسر (متأهل باشند)، این عمل نامشروع نسبت به او محصنه محسوب می شود و هر گاه یكی از آنها یا هر دوی آنها مجرد (فاقد همسر) باشند، نسبت به آنها غیر محصنه خواهد بود. به عبارت دیگر مردی كه زن دارد اگر با زن دیگری زنا كند و نیز زنی كه شوهر دارد با مرد دیگری زنا نماید، آن را زنای محصنه گویند كه در صورت اثبات و فراهم بودن شرایط آن، بر آنها حد جاری می شود و حد آن رجم یعنی سنگسار كردن زانی و زانیه است.

5- جوان مجرد كه همسر ندارد خواه مرد باشد یا زن، اگر با دیگری زنا كند آن را زنای غیر محصنه گویند و حدش تازیانه است.

6- البته باید توجه داشت اگر مرد مجرد با زن شوهردار زنا كند، حد زن رجم است ولی حد مرد تازیانه است چون زنای در حق مرد زنای غیرمحصنه است و نیز اگر دختر مجردی با مردی كه همسر دارد زنا كند. تنها مرد را سنگسار می كنند و بر زن تازیانه می زنند.

7- در قانون مجازات : حد زنا در موارد زیر رجم است :

الف) زنای مرد محصن یعنی مردی كه دارای همسری دایمی است و با او در حالی كه عاقل بوده جماع كرده و هر وقت نیز بخواهد می تواند با اوجماع كند.

ب) زنای زن محصنه با مرد بالغ، زن محصنه زنی است كه دارای شوهر دایمی است و شوهر در حالی كه زن عاقل بوده با او جماع كرده است و امكان جماع با شوهر را نیز داشته باشد».

تبصره همین ماده می گوید: « زنای زن محصنه با نابالغ موجب حد تازیانه است» اما این مجازات در صورتی اعمال می شود كه زنا ثابت بشود

سؤال : برای ترك عادت چه باید كرد؟ الف :توجه به آیات واحادیث در این مورد. ب :متذكر بودن دائم .ج: توجه به آثار دنیوی واخروی عمل ؛اكنون به مطالب زیر توجه كنید

1- وَ لا تَقْرَبُوا الزِّنى‏ إِنَّهُ كانَ فاحِشَةً وَ ساءَ سَبیلاً «الإسراء : 32 » و به زنا نزدیك مشوید، چرا كه آن همواره زشت و بد راهى است.

2- وَ الَّذِینَ لَا یَدْعُونَ مَعَ اللَّهِ إِلَاهًا ءَاخَرَ وَ لَا یَقْتُلُونَ النَّفْسَ الَّتىِ حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقّ‏ِ وَ لَا یَزْنُونَ وَ مَن یَفْعَلْ ذَالِكَ یَلْقَ أَثَامًا(68) یُضَاعَفْ لَهُ الْعَذَابُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَ یخَْلُدْ فِیهِ مُهَانًا(69)إِلَّا مَن تَابَ وَ ءَامَنَ وَ عَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُوْلَئكَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیَِّاتِهِمْ حَسَنَاتٍ وَ كاَنَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا(70)وَ مَن تَابَ وَ عَمِلَ صَالِحًا فَإِنَّهُ یَتُوبُ إِلىَ اللَّهِ مَتَابًا(71)«سوره فرقان»

و كسانى‏اند كه با خدا معبودى دیگر نمى‏خوانند و كسى را كه خدا [خونش را] حرام كرده است جز به حق نمى‏كُشند، و زنا نمى‏كنند، و هر كس اینها را انجام دهد سزایش را دریافت خواهد كرد. (68)براى او در روز قیامت عذاب دو چندان مى‏شود و پیوسته در آن خوار مى‏ماند. (69)مگر كسى كه توبه كند و ایمان آورد و كار شایسته كند. پس خداوند بدیهایشان را به نیكیها تبدیل مى‏كند، و خدا همواره آمرزنده مهربان است. (70)و هر كس توبه كند و كار شایسته انجام دهد، در حقیقت به سوى خدا بازمى‏گردد. (71)

3- آنچه از روایات در رابطه با اثرات دنیوی و اخروی این عمل ذكر شده است بدین قرار است:

آثار دنیوی:

-در پی داشتن خشم وغضب پروردگار. « فَسَخَطُ الرَّبِّ وَ یُسْخِطُ الرَّحْمَنَ »

- صفا و نورانیت و نیز آبرو را از انسان میبرد.« فَیَذْهَبُ بِنُورِ الْوَجْهِ یَذْهَبُ بِمَاءِ الْوَجْهِ »

- دین را از بین می برد .« یُبْطِلُ الدِّینَ »

- روزى را قطع و حبس مى‏كند، فقر می آورد،خیر وبركت روزی را می برد. « یُورِثُ الْفَقْرَ یَمْحَقُ الرِّزْقَ وَ الَّتِی تَحْبِسُ الرِّزْقَ الزِّنَا»

- شیوع و آشكار شدن آن باعث ظهور زلزله می شود.« إِذَا فَشَا الزِّنَا ظَهَرَتِ الزَّلْزَلَةُ»

-عمر را كم می كند و باعث تسریع در مرگ و مرگ ناگهانی می شود.« یُعَجِّلُ الْفَنَاءَ یَنْقُصُ الْعُمُرَ مَوْتُ الْفَجْأَةِ»

آثار اخروی:

- در پی داشتن خشم وغضب پروردگار.« فَسَخَطُ الرَّبِّ وَ یُسْخِطُ الرَّحْمَنَ »

- سختى حساب و تشدید عذاب . « سُوءُ الْحِسَابِ »

- دخول یا خلود در آتش دوزخ .« وَ الْخُلُودُ فِی النَّارِ وَ یُخَلِّدُ فِی النَّارِ نَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ النَّارِ »

- عدم عنایت و توجه خداوند به او. « لَا یُكَلِّمُهُمُ اللَّهُ وَ لَا یُزَكِّیهِمْ »

4- ونیز مشكلات روحی و روانی كه این عمل در مراحل بعدی زندگی به دنبال خواهد داشت و پیداش بیماری های خطرناك و غیر قابل درمان و ایجاد بی بند و باری و هرج و مرج در نظام خانواده كه به دنبال آن مشكلات و بزه های اجتماعی نیز وجود دارد و ... را می توان از آثار این عمل شنیع دانست.

5- روایات دیگر مرتبط با این مطالب :

- ....عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ عَنْ أَبِیهِ ع قَالَ لِلزَّانِی سِتُّ خِصَالٍ ثَلَاثٌ فِی الدُّنْیَا وَ ثَلَاثٌ فِی الْآخِرَةِ أَمَّا الَّتِی فِی الدُّنْیَا فَیَذْهَبُ بِنُورِ الْوَجْهِ وَ یُورِثُ الْفَقْرَ وَ یُعَجِّلُ الْفَنَاءَ وَ أَمَّا الَّتِی فِی الْآخِرَةِ فَسَخَطُ الرَّبِّ وَ سُوءُ الْحِسَابِ وَ الْخُلُودُ فِی النَّارِ

زنا شش اثر دارد: سه اثر در دنیا سه اثر در آخرت، اما آثار دنیوی زنا، آبرو را می‌برد، رزق را كم می‌كند و مرگ و نیستی را نزدیك می‌نماید اما آثار اخروی آن، پس غضب پروردگار و سختی حساب ودخول در آتش و جاودان ماندن آن را ایجاب می‌نماید

- عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع قَالَ وَجَدْنَا فِی كِتَابِ عَلِیٍّ ع قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص إِذَا كَثُرَ الزِّنَا مِنْ بَعْدِی كَثُرَ مَوْتُ الْفَجْأَةِ هرگاه پس از من زنا زیاد شود مرگ ناگهانی زیاد خواهد شد

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 9 مرداد 1396 11:10 ب.ظ
Hi there, after reading this amazing paragraph i am
also delighted to share my knowledge here with colleagues.
یکشنبه 13 فروردین 1396 07:40 ب.ظ
Quality articles or reviews is the key to invite the visitors to go to see the web page, that's what this website is providing.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

کانال تلگرام
سیر و سلوک. کشکول بروجردی
https://telegram.me/kashkooleboroojerdii

هوالحی
یامن لا اله الاهو
مخفی نماند بر طالبان حقیقت و سالکان کوی محبت که انفع المعارف معرفت نفس ناطقه انسانی است از انچه موجب کمالات اوست یا رذائل و نقصان او که خدای سبحان در قران فرقان فرمود (فالهمها فجورها وتقواها) لذا بعداز معرفه الله در قوس نزول معرفتی شریفتر از معرفت نفس نیست که همان شیوه اساتید بزرگوارما و مرحوم سید علی اقای قاضی طباطبایی است . این حقیر فقیر سراپا تقصیر مدعو به رضا بن محمد بن امرالله بن علی بن شهباز بن حاج علی عسکر بروجردی بران شدم انچه از خرمن وجود بزرگان حیا تلمذ نموده ویا از صحف نوریه عرفانیه انها دریافت نموده ونکاتی را یادداشت برداشته ام در محضر دوستان و برادران ایمانی قرار دهم که تقدیر اینگونه رقم خورد که ان پرده نشین شاهد بازاری شود (الهم وفقنا بما تحب وترضی)وسلام علیکم و علینا وعلی عبادالله الصالحین

کشکول ، مجموعه ای است از عبارات کوتاه و ارزنده در تمام زمینه های فرهنگی ، اجتماعی ، اخلاقی ، مذهبی ، هنری ، تاریخی ، سیاسی ، اقتصادی ، ادبی ، طنز ، ضرب المثل و ... که برای جمع آوری و تنظیم این نوشتار مطالعه و زحمت فراوانی کشیده شده است که به آسانی انسان می تواند آن را در حافظه ی خود ضبط و در تمام طول عمر استفاده کند . چرا که در زندگی ماشینی و پررنج و بی حوصلگی و خستگی امروز ، اشخاص کمتر وقت می کنند کتاب یا مجله ای حتی مقاله ای در یک روز ، گاهی در ماه و سال بخوانند و پس از خواندن نمی دانند هدف نویسنده چه بوده و چه نتیجه ای از آن گرفته است و گاهی انسان چهارصد صفحه از یک کتاب را می خواند ، حتی یک جمله ی مفید و آموزنده ای به دست نمی آورد .


مدیر وبلاگ :
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما درباره مطالب و موضوعات وبلاگ چیست ؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :